lt
en
lt
en

Prokuratūros aktualijos / Archyvas

Mėnesiai: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

Kovo 30-oji Lietuvos prokurorams yra ypatinga istorinė diena. Lygiai prieš 30 metų, kovo 30 d., į ką tik atsikūrusios nepriklausomos Lietuvos Respublikos prokuratūros pastatą netikėtai įžengė gausi iš Maskvos atsiųsta Sovietų Sąjungos generalinio prokuroro pavaduotojo vadovauta delegacija. Šios delegacijos užduotis buvo bauginimais ir prievarta palaužti Lietuvos prokurorų apsisprendimą tarnauti nepriklausomai Lietuvai. Tačiau nei nelauktas delegacijos atvykimas, nei neteisėtas Sovietų Sąjungos generalinio prokuroro įsakymas apie paskirtojo Lietuvos Respublikos prokuroro Artūro Paulausko „išmetimą iš prokuratūros sistemos“, nei naktį įvykdytas fizinis prokuratūros pastato užėmimas, trukęs kone pusantrų metų, nepakeitė Lietuvos prokurorų apsisprendimo.

2020-03-30

Atsižvelgiant į valstybės lygiu paskelbtą ekstremaliąją situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės ir siekiant apsaugoti nuo galimų rizikų atvykstančius į prokuratūrą asmenis bei prokuratūros darbuotojus, laikinai, nuo 2020-03-16, asmenų aptarnavimas prokuratūroje vyks tik nuotoliniu būdu.

2020-03-13

Pirmieji Pranešėjų apsaugos įstatymo taikymo metai parodė, kad siekiant šiuo įstatymu iškeltų tikslų – sudaryti tinkamas galimybes pranešti apie teisės pažeidimus, keliančius grėsmę viešajam interesui arba jį pažeidžiančius, užtikrinti tokių pažeidimų prevenciją ir atskleidimą – būtina išmokti itin atsakingai elgtis su visa informacija, kuri net ir netyčia gali atskleisti tiek pateiktus ištirti, bet dar nepatvirtintus, duomenis, tiek ...

2020-03-05

Šiandien Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija „Turto susigrąžinimas tiriant korupcinius nusikaltimus“, kurią organizuoja Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra. Konferencijoje dalyvauja generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, jo pavaduotojai Žydrūnas Radišauskas ir Darius Karčinskas, Lenkijos nacionalinis prokuroras Bogdan Święczkowski, Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėja Nora Tsotsoria, Generalinės prokuratūros departamentų vadovai ir prokurorai, Lenkijos Respublikos prokuratūros, Rumunijos Respublikos prokuratūros prokurorai, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, policijos bei organizacijos „Transparency International“ atstovai.

2020-03-05
Į sąrašą

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius