lt
en
lt
en

"Nutarimų įšaldyti ir nutarimų konfiskuoti turtą tarpusavio pripažinimas – tarp veiksmingumo ir teisinės valstybės principų (RECOVER)"

Informacija atnaujinta: 2023-08-02 15:13

Nutarimų įšaldyti ir nutarimų konfiskuoti turtą tarpusavio pripažinimas – tarp veiksmingumo ir teisinės valstybės principų (RECOVER)

Projekto trukmė: 24 mėnesiai

Projekto pradžią: 2022 m. gruodžio 1 d.

Projekto pabaiga: 2024 m. lapkričio 30 d.

Pagrindinis projekto partneris: Katanijos universitetas

Projekto partneriai:

Lenkijos Respublikos teisingumo ministerija

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra

Ispanijos Karalystės generalinė prokuratūra

Nyderlandų Karalystės prokuratūra – prokurorų koledžas

Milano Katalikiškasis Šventosios Širdies universitetas

Berlyno Humboldtų universitetas

Rumunijos nacionalinė areštuoto turto valdymo agentūra

Portugalijos Respublikos generalinė prokuratūra

Bulgarijos Respublikos generalinė prokuratūra

Prancūzijos Respublikos teisingumo ministerija

Europos Komisijos finansuojamo projekto RECOVER tikslas - padėti geriau įgyvendinti Reglamentą Nr. 1805/2018 dėl tarpusavio nutarimų įšaldyti ir nutarimų konfiskuoti turtą, kurie yra pagrindinė bendradarbiavimo priemonė kovojant su organizuotu ir ekonominiu nusikalstamumu, pripažinimo. Reglamentas turi didelę politinę vertę dėl savo poveikio baudžiamosios politikos požiūriu ir dėl to, kad vilkina tarpusavio pripažinimą esminiais klausimais.

RECOVER projektas - tai pirmasis Reglamento poveikio vertinimas materialinės baudžiamosios teisės požiūriu. Ji sukuria prokurorų, teismų ir turto susigrąžinimo tarnybų bei universitetų tinklą iš 10 ES valstybių narių, kuriuo siekiama ne tik nustatyti ir įveikti teisines Reglamento aiškinimo problemas, bet ir sudaryti esmines sąlygas jį įgyvendinti laikantis teisinės valstybės principų, didinti tarpusavio pasitikėjimą ir suderinimą.

RECOVER projektas susideda iš šių etapų:

  • Reglamento objekto nustatymas patikslinant "baudžiamųjų bylų nagrinėjimo" sąvoką (Reglamento 1 straipsnis);

  • Nustatomos nutarimų įšaldyti ir nutarimų konfiskuoti turtą, kuriems kiekvienoje valstybėje narėje taikomas Reglamentas, formos ir būtinos apsaugos priemonės;

  • Nustatomos abipusio pripažinimo procedūros apsaugos priemonės;

  • Nurodomos pagrindinės kliūtys ir teisiniai klausimai, susiję su Reglamento įgyvendinimu, ir keičiamasi gerąja patirtimi;

  • Įvertinamos Reglamento taikymo juridiniams asmenims galimybės;

  • Atkreipiamas dėmesys į teisinius ir praktinius turto susigrąžinimo tarnybų veiklos sunkumus;

  • Skatinamas veiksmingas įšaldyto turto valdymas, aukų teisių apsauga ir pakartotinis konfiskuoto turto socialinis panaudojimas.

Šie tikslai bus įgyvendinami pasitelkiant: valstybių narių partnerių tinklą, kuris bus sukurtas atliekant dokumentų analizę, rengiant nacionalines ataskaitas, pagrįstas klausimynais, seminarus, kurie bus tiesioginio dialogo priemonė; įtraukiant valstybes nares, kurios nėra partnerės, rengiant pokalbius su ekspertais, sklaidos seminarus, tarptautinius seminarus, siekiant abipusio mokymosi, kaip abipusio pasitikėjimo pagrindo. Geroji patirtis, gairės, reformų pasiūlymai bus kaupiami išsamioje duomenų bazėje, kuria galės naudotis visos ES valstybės narės, kad galėtų sėkmingai taikyti Reglamentą.

Projekto svetainės nuoroda: https://recover.lex.unict.it/

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. balandžio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5