lt
en
lt
en

Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas / Archyvas

Mėnesiai: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

Lietuvos Respublikos generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su prašymu atnaujinti procesą civilinėje byloje dėl šių metų birželio 1 d. priimto Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimo, kuriuo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius įpareigotas pakeisti civilinės būklės akto įrašą (pareiškėjo civilinėje byloje vardą ir pavardę) raidę „l“ keičiant lotyniškos abėcėlės rašmeniu su diakritiniu ženklu „ł“.

2022-07-13

Šiaulių apylinkės teismas, išnagrinėjęs Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro Donato Micevičiaus ieškinį dėl viešojo intereso gynimo – kelio servituto nustatymo Šiaulių rajono Žaliūkių gyvenvietėje – jį tenkino iš dalies.

2022-07-11

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas Seimo nario Mindaugo Puidoko buvusį padėjėją K. M. pripažinti kaltu dėl papirkimo (pagal Baudžiamojo kodekso 227 str. 3 d.). Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. M. Lietuvos Respublikos Seimo patalpose 2021 m. balandžio mėn. pasiūlė Seimo nariui Matui Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį. Siūlydamas kyšį kaltinamasis, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys ateityje balsuotų taip, jog neapibrėžtam laikui būtų sustabdytas Lietuvos Respublikos loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo turėjo būti sugriežtinti lošimų verslą reglamentuojantys teisės aktai, svarstymas.

2022-07-11

Dvi Šiauliuose registruotos įmonės bei du asmenys bus teisiami dėl galimai nesumokėtų daugiau nei 2 mln. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių. Jiems visiems pareikšti kaltinimai dėl stambaus masto sukčiavimo, dokumentų klastojimo bei apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo. Vienas iš kaltinamųjų vyrų prieš teismą taip pat stos ir dėl dviejų juridinių asmenų, registruotų užsienio valstybėse, naudojimo neteisėtai veiklai nuslėpti.

2022-07-11

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ir teismui perdavė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tirtą didelės apimties baudžiamąją bylą dėl lombardų veikla besiverčiančiose ir su jomis susijusiose įmonėse galimai vykdytų finansinių bei kitų nusikaltimų. Kaltinimai pareikšti 10-čiai fizinių asmenų bei 8-iems Lietuvoje veikiantiems juridiniams asmenims dėl apgaulingo įmonių apskaitos tvarkymo, nefiksuojant buhalterinėje apskaitoje dalies daiktų pardavimų, pelno gavimo, darbuotojų darbo užmokesčio mokėjimo bei dėl siekimo išvengti mokesčių, teikiant neteisingus duomenis apie bendrovių pajamas, pelną ir turtą. Be to, trims įmonėms bei už jų veiklą atsakingiems asmenims buvo pareikšti kaltinimai ir dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, jog šešiose lombardų veikla užsiimančiose įmonėse atsakingi asmenys galimai veikė organizuota grupe pagal parengtą nusikalstamų veikų planą, buvo pasiskirstę vaidmenimis bei užduotimis.

2022-07-11

Kauno apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo nužudymo Vilkaviškyje.

2022-07-08

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje šiauliečiai R. J. ir D. J. buvo kaltinami papirkimu, T. L. – padėjimu papirkti, kyšininkauti, valstybės tarnautojui prilyginti L. A. ir G. V. – kyšininkavimu. Visus penkis kaltinamuosius teismas pripažino kaltais.

2022-07-08

Panevėžio apygardos teisme šiandien paskelbtas nuosprendis didelio atgarsio sulaukusioje byloje. Teismas pripažino kaltais anykštėną iš jo paties sodybos pagrobusius, beveik 2 paras ankštoje dėžėje šaltyje uždarytą laikiusius, o vėliau leisgyvį nuošalioje vietoje palikusius vyrus.

2022-07-07

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai perdavė teismui baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu, kuriame kaltinimai, remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, įvairiomis korupcinėmis bei kitomis veikomis siekiant palankių suinteresuotiems asmenims sprendimų teismuose pareikšti 16 asmenų ir vienai bendrovei.

2022-07-07

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, priėmė galutinį bei neskundžiamą nuosprendį, kuriuo VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dalininkė ir direktorė Regina Kontautienė nuteista už korupcinius nusikaltimus. Moteriai palikta galioti pirmosios instancijos teismo skirta bausmė – 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimas, kurio vykdymas atidėtas 2 metams.

2022-07-07
Į sąrašą

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2022 m. rugpjūčio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4