lt
en
lt
en

Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas / Archyvas

Artėjančio prokuratūros šimtmečio, kuris bus pažymėtas sausio 16 d., proga, su E. Pašiliu apie institucijos iššūkius, pasiekimus ir tikslus kalbėjosi www.teise.pro žurnalistai. Kviečiame perskaityti šį išsamų interviu.

2018-11-13

Šiandien Kauno apygardos prokuratūroje vykusios spaudos konferencijos metu Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius ir Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė informavo apie kelių ypatingo visuomenės susidomėjimo sulaukusių ikiteisminių tyrimų, pradėtų dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo nepilnamečiams, eigą bei rezultatus. Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras ...

2018-11-13

Kauno apygardos teismas iš esmės patenkino Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Sauliaus Versecko apeliacinį skundą dėl dainininko Žilvino Žvagulio išteisinimo ir pripažino atlikėją kaltu dėl melagingų parodymų davimo Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje. Teismas panaikino žemesnės instancijos išteisinamąjį nuosprendį Ž. Žvaguliui ir skyrė jam 2636,2 Eur baudą.

2018-11-12

Šiandien Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus prokurorė priėmė sprendimą baigti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui šių metų rugsėjo29-ąją dieną.

2018-11-12

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ričardas Juozainis pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingų parodymų davimo, įtarimai pareikšti 35 metų panevėžietei. Nemalonumai šią moterį užgriuvo po to, kai ji, galimai gelbėdama prieš ją smurtavusį sugyventinį, kardinaliai pakeitė savo parodymus. Vis dėlto Panevėžio apylinkės teismas vyrui paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, o dabar teistumas gresia ir nuo jo nukentėjusiai gyvenimo draugei.

2018-11-09

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorė, vadovavusi ikiteisminiam tyrimui, Vilniaus miesto apylinkės teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu pareikšti buvusiam Valstybinio socialinio draudimo fondo (toliau-„Sodra“) darbuotojui D. K., informacinių technologijų bendrovių vadovui ir darbuotojui T. M., D. Z. bei juridiniam asmeniui. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2016 m. pradžioje dėl 2015 m. – 2016 m. „Sodros“ vykdytų viešųjų pirkimų, gavus duomenų, kad su būsimais dalyviais iš anksto suderinant viešųjų pirkimų sąlygas vienai įmonei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti pirkimus, taip pat buvo koreguojama pirkimų laimėtojų eilė siekiant, kad laimėtų proteguojama bendrovė.

2018-11-09

Panevėžyje griežtą nuosprendį išgirdo kaunietis, savo sodyboje Zarasų rajone gaminęs psichotropinę medžiagą – metamfetaminą. Per kratas šioje sodyboje teisėtvarkos pareigūnai rado labai didelį kiekį metamfetamino ir žaliavos – prekursorių – jam gaminti. Be to, čia surasti ir 49 vienetai neteisėtai laikomų 9 mm šovinių bei arbaletas su strėlėmis.

2018-11-08

Vilniaus apylinkės prokuratūroje surašytas kaltinamasis aktas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu pareikšti buvusiai Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorei A. U.

2018-11-08

Vilniaus apygardos prokuratūra apeliacine tvarka apskundė Vilniaus apygardos teismo š. m. spalio 15 d. priimtą išteisinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo, didelės vertės turto užvaldymo, dokumentų klastojimo ir kitų nusikalstamų veikų organizuojant 2011 metų Europos krepšinio čempionatą Panevėžyje.

2018-11-05

Šiaulių apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl Panevėžyje dirbančio advokato padėjėjo A. G. nusikalstamų veikų, patenkino Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Astos Mickevičiūtės bei Mokesčių inspekcijos apeliacinius skundus ir pakeitė pirmos instancijos teismo nuosprendį dalyje dėl civilinių ieškinių. Šiaulių apygardos teismas atmetė nuteistojo advokato apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma nuteistąjį išteisinti. Teismas paliko galioti ankstesnįjį nuosprendį, kuriuo panevėžietis teisininkas pripažintas kaltu, aplaidžiai bei apgaulingai tvarkęs apskaitą.

2018-11-05
Į sąrašą

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2018 m. gruodžio
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6