lt
en
lt
en

Generalinė prokurorė ir teisingumo ministrė aptarė aktualius bendradarbiavimo klausimus

Šiandien nuotolinio susitikimo metu generalinė prokurorė Nida Grunskienė kartu su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska aptarė abiem institucijoms aktualias temas ir numatė artimiausius spręstinus klausimus.

Didžiausias dėmesys šio susitikimo metu buvo skirtas žmogaus teisių apsaugos aspektams. Teisingumo ministrė akcentavo sieksianti naujo požiūrio į neapykantos kalbą ir neapykantos nusikaltimus ir pasidžiaugė matanti didelius teigiamus pokyčius, prie kurių prisideda ar juos inicijuoja prokuratūra.

„Džiaugiuosi, kad prokuratūra po šio Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo byloje „Beizaras ir Levickas prieš Lietuvą“ peržiūrėjo nemažai ikiteisminių tyrimų neapykantos kalbos bylose,– kalbėjo ministrė. Suprasdama reglamentavimo taikymo iššūkius, artimiausiu metu ketinu inicijuoti Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis neapykantos kalbos teisinis reglamentavimas bus priskiriamas ne tik baudžiamajai, bet ir administracinei atsakomybei“.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pokalbio metu padėkojo už ministerijos palaikymą principingai reaguojant į Rusijos Federacijos vykdomą Lietuvos pareigūnų, vykdžiusių savo pareigą Sausio 13-osios bylos tyrime persekiojimą ir aptarė galimus Lietuvos institucijų veiksmus siekiant užtikrinti jų saugumą. N. Grunskienė taip pat atkreipė ministrės dėmesį į kai kuriuos teisinio reglamentavimo bei teisėkūros klausimus susijusius su universalios jurisdikcijos tyrimais, kriminaline žvalgyba, informavo apie tyrėjams ir prokurorams kylančias atskirų proceso veiksmų vykdymo problemas ir galimus sprendimus, taip pat pritarė ministrės siūlymui po bendrų diskusijų aiškiau ir tiksliau reglamentuoti duomenų viešinimą.

Institucijų vadovės aptarė pirmuosius bendrus darbus ir artimiausiu metu ketina tęsti diskusijas spręstinais klausimais koordinacinių pasitarimų metu.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius