lt
en
lt
en

Dar vienas Rusijos Federacijos sprendimas neteisėtai persekiojant Lietuvos pareigūnus

Šiandien Rusijos informaciniai portalai išplatino žinią apie Rusijos Federacijos Tyrimų komiteto už akių pareikštus kaltinimus trims Vilniaus apygardos teismo teisėjams, paskelbusiems pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo daugiau nei 50 Rusijos Federacijos piliečių buvo pripažinti kaltais dėl 1990 m. sausio13-osios įvykių metu įvykdytų nusikaltimų. Šiandien pranešta, kad teisėjai A. Macevičienė, V. Pakalnytė-Tamošiūnaitė ir A. Šumskas kaltinami „žinomai neteisėtu nusprendžiu RF piliečių atžvilgiu“. Taip pat pranešama, kad Rusijos Federacijos tyrėjai „ėmėsi būtinų veiksmų tarptautinei kaltinamųjų paieškai“.

2019 m. kovo 18 d. Rusijos Federacijos Tyrimų komitetas taip pat už akių pareiškė kaltinimus advokatui S. Slapšinskui už tai, kad jis, būdamas Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiuoju prokuroru, neva vykdė neteisėtą Rusijos piliečių baudžiamąjį persekiojimą.

Generalinė prokuratūra primena, kad žinią apie Rusijos Federacijoje inicijuotas baudžiamąsias bylas Lietuvos pareigūnams, prokurorams bei teisėjams, susijusiems su Sausio13-osios byla, Rusijos informacijos agentūros išplatino dar 2018 m. metų liepos mėnesį. 

Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegijos sprendimas Sausio 13-osios byloje buvo paskelbtas 2019 metų kovo 27 d. Juo visi 67 kaltinamieji buvo pripažinti kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų. Šiuo metu vyksta šios bylos nagrinėjimas apeliacinėje instancijoje.

Siekdama apsaugoti Lietuvos pareigūnų teisėtus interesus, Lietuvos prokuratūra nuolat bendradarbiauja ir keičiasi aktualia informacija su atsakingais asmenimis bei institucijomis. Būtini sprendimai padaryti ir po šiandien išplatinto pranešimo.

Komentuodama šiuos viešus užsienio valstybės pranešimus Lietuvos prokuratūra ne kartą pabrėžė, kad jie  vertintini tik kaip bandymas neteisėtai paveikti savo pareigas vykdančius Lietuvos prokurorus, teisėjus, kitus pareigūnus bei siekis klaidinti visuomenę, nes kartu platinami ir melagingi teiginiai apie Sausio 13-osios įvykius bei Lietuvos suverenumą.

Lietuvos generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teigimu, tokie užsienio valstybės sprendimai kitos valstybės pareigūnų atžvilgiu prieštarauja teisingumo principams, kuriais vadovaujasi demokratinės teisinės valstybės.

Praėjusių metų lapkritį generalinis prokuroras kartu su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi bei Teisėjų tarybos nariu Nerijumi Meilučiu dalyvavo Europos Parlamento Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje, kuriame pateikė nuomonę dėl šių neteisėtų Rusijos Federacijos veiksmų. Netrukus, 2019 m. lapkričio 18 d., Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria Rusijos Federacija buvo paraginta nutraukti Lietuvos teisėjų, prokurorų bei tyrėjų, dalyvavusių tiriant 1991 m. sausio mėn. įvykius, baudžiamąjį persekiojimą. 

 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius