lt
en
lt
en

Prokuratūra nenustatė pažeidimų taikant apribojimus sanatorijai „Belorus“

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Haroldas Urbonavičius priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų, kurios taikomos Druskininkuose veikiančiai užsienio valstybės valdomai sanatorijai „Belorus“.

Šių metų kovo pradžioje Kauno apygardos prokuratūroje buvo gautas Druskininkų savivaldybės mero pareiškimas, kuriame buvo nurodyta, kad bankui užblokavus sanatorijos „Belorus“ bankines sąskaitas šios sanatorijos darbuotojams neva nėra išmokamas darbo užmokestis. Pareiškime buvo teigiama, kad į Druskininkų savivaldybę kreipėsi 240 nukentėjusiųjų sanatorijos darbuotojų, prašančių kompetentingų institucijų pagalbos.

Prokuroro atlikto tyrimo metu nustatyta, kad disponavimą sanatorijos „Belorus“ sąskaitose esančiomis lėšomis bankas apribojo teisėtai ir pagrįstai, įgyvendindamas tarptautinius bei Lietuvos Respublikos teisės aktus dėl ekonominių sankcijų taikymo tam tikroms Baltarusijos Respublikos valdomoms įmonėms.

Tiriant pareiškimą taip pat nustatyta ir tai, kad už tarptautinių ekonominių sankcijų įgyvendinimo priežiūrą Lietuvoje atsakingos institucijos – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, kelis kartus pritaikė numatytas teisės aktuose išimtis ir leido bankui atlikti konkrečius būtinus mokėjimus, kurių metu buvo išmokėtas darbo užmokestis šios sanatorijos darbuotojams, sumokėti mokesčiai ir atlikti kiti leistini mokėjimai.

Siekiant pagerinti sanatorijos ir jos darbuotojų finansinę padėtį šiuo metu toliau sprendžiama dėl galimybės pritaikyti papildomas išimtis, kurios numatytos LR Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatyme.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, valstybės institucijų priimtus sprendimus ir įgyvendintus veiksmus, laikytina, kad Lietuvos Respublikos ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo nuostatos šiuo atveju nebuvo ir nėra pažeistos, atsakingos institucijos ėmėsi tinkamų ir pakankamų veiksmų (leido išmokėti darbo užmokestį darbuotojams ir atlikti kitus pavedimus) užtikrinant teisėtus sanatorijos „Belorus“ darbuotojų bei kitų asmenų interesus. Pabrėžtina ir tai, kad Vilniaus apylinkės teisme šiuo metu nagrinėjama civilinė byla, kurioje keliami reikalavimai iš esmės yra analogiški Druskininkų mero nurodytiems prokuratūrai.

Prokuroro priimtas sprendimas per 30 dienų nuo nutarimo nuorašo gavimo dienos gali būti apskųstas aukštesniajam prokurorui.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2022 m. rugsėjo
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2