lt
en
lt
en

Nuotolinėje konferencijoje – dėmesys ekonominio ir finansinio pobūdžio nusikalstamų veikų tyrimui

Generalinėje prokuratūroje vyko projekto „Modernios ir atviros prokuratūros kūrimas Lietuvos Respublikoje“ nuotolinė konferencija, kurioje daugiausia dėmesio skirta Lietuvos ir Norvegijos prokuratūrų požiūriui į baudžiamąją politiką ekonominio ir finansinio pobūdžio bylose.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė, sveikindama daugiau kaip šimtą nuotolinės konferencijos dalyvių, pastebėjo, kad kartu su Norvegijos partneriais įgyvendinamo projekto metu daug dėmesio bus skiriama baudžiamojo persekiojimo efektyvumo didinimui bei prokurorų kompetencijų stiprinimui, ypač organizuojant didelės apimties, sudėtingus finansinių-ekonominių nusikaltimų ikiteisminius tyrimus. Tokių nusikalstamų veikų, kaip sukčiavimas, mokesčių vengimas, nusikalstamu būdu gautų pinigų ar turto legalizavimas ir kt., išaiškinimas įpareigoja prokurorus ir ikiteisminio tyrimo institucijų pareigūnus nuolat gilinti savo žinias bei keistis patirtimi.

Aktualiausius baudžiamojo persekiojimo iššūkius finansinėse ir ekonominėse bylose Lietuvoje apžvelgė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Vytautas Kukaitis. Projekto įgyvendinimo partnerių – Norvegijos ekonominių nusikaltimų ir nusikaltimų aplinkai prokuratūros vyriausiasis prokuroras Petter Nordeng ir vyriausioji prokurorė Elisabeth Harbo-Lervik pasidalino patirtimi, kaip ekonominio pobūdžio nusikalstamų veikų tyrimas atliekamas Norvegijoje. Renginį moderavo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Saulius Verseckas.

Nuotolinėje konferencijoje pranešėjų klausėsi atstovai iš Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto, Teisingumo ministerijos, prokuratūros bendruomenės nariai, teisėjai bei ikiteisminio tyrimo institucijų pareigūnai.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius