lt
en
lt
en

Tarptautinės prokurorų asociacijos dėmesys Lietuvos prokurorams

Tarptautinės prokurorų asociacijos prezidentas Juan Bautista Mahiques, gavęs generalinės prokurorės Nidos Grunskienės raštą dėl Lietuvos Respublikos prokurorų darbo užmokesčio, kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, prašydamas atkreipti dėmesį į Lietuvos prokurorų tinkamą atlyginimą, kuris turi būti proporcingas jų atliekamam svarbiam darbui.

1999 m. šios asociacijos priimtuose ,,Profesinės atsakomybės standartuose ir pagrindinių prokurorų pareigų ir teisių nuostatuose“ įtvirtinta, kad prokurorai ,,turi teisę į tinkamas tarnybos sąlygas ir tinkamą atlyginimą, proporcingą jų atliekamam esminiam vaidmeniui ir kad jų atlyginimai ar kitos išmokos nebūtų savavališkai mažinamos“ (punktas 6(c)).

J. B. Mahiques pastebėjo, kad nepaisant to, kad Lietuvoje kilęs prokurorų atlyginimo klausimas yra šalies vidaus demokratinių procesų klausimas, tam tikri bendri principai negali būti praleisti.

,,Prokurorams visada svarbu, kad jiems būtų tinkamai atlyginama. <...> Jei jų atlyginimas yra neadekvatus ar kitu būdu be priežasties tampa mažesnis nei kitų sektorių, tai gali lemti norinčiųjų tapti prokurorais mažėjimą ir tai nėra gerai dėl teisės viršenybės užtikrinimo“, - rašoma Tarptautinės prokurorų asociacijos prezidento kreipimesi į Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę.

Tarptautinė prokurorų asociacija yra vienintelė pasaulinė prokurorų, prokuratūros institucijų organizacija, apimanti 6 žemynus ir 175 jurisdikcijas. Ji naudojasi specialiu konsultaciniu statusu Jungtinių Tautų Ekonomikos ir socialinėje taryboje.

Lietuvos Respublikos prokuratūra yra vertinama Tarptautinės prokurorų asociacijos narė.


 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2024 m. vasario
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3