lt
en
lt
en

Apie teismo priimtą ieškinį prokuratūra visuomenei pranešė nedelsdama

Po viešai išsakytos pastabos apie neva per ilgai delstą paskelbti informaciją apie Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų teismui perduotą viešojo intereso gynimo ieškinį, kuriuo prašoma niekiniais ir negaliojančiais pripažinti sudarytus sandorius dėl greitųjų testų „COVID-19 EXPRESS“ įsigijimo ir valstybei iš bendrovių priteisti 4 142 600 Eur, informuojame, kad minimas ieškinys Vilniaus apygardos teismui buvo perduotas 2020 m. gruodžio 16 d., tačiau, vadovaujantis civilinio proceso normomis, pateikus civilinį ieškinį teismas dar turi priimti sprendimą dėl jo priėmimo. Tik tuomet, jei teismas priima ieškinį, iškeliama civilinė byla.

Aptariamu atveju, 2020 m. gruodžio 16 d. ieškinys nebuvo priimtas nagrinėti, nes teismas nurodė trūkumus ir terminą jiems pašalinti.

Pašalinus trūkumus, prokuratūros ieškinį Vilniaus apygardos teismas priėmė nagrinėti  2021 m. sausio 6 d. 

Atskira nutartimi teismas dalinai patenkino ir prokuratūros prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti ieškinyje nurodytų bendrovių pinigines lėšas.

Apie Generalinės prokuratūros prokurorų kreipimąsi į Vilniaus apygardos teismą dėl viešojo intereso gynimo visuomenei buvo pranešta pranešimu spaudai 2021 m. sausio 7 d. ryte, todėl pastaba dėl uždelsto informavimo laikytina nepagrįsta.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius