lt
en
lt
en

Apie prokuratūroje įgyvendinamą projektą – modernaus meno kalba

Moderni ir atvira prokuratūra – tokio tikslo siekia šalies Generalinė prokuratūra, šiemet pradėjusi įgyvendinti ketverius metus truksiantį projektą „Modernios ir atviros prokuratūros kūrimas Lietuvos Respublikoje”. Projektui skirta daugiau kaip 2,2 mln. eurų iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų.

Apie įgyvendinamą projektą šalies prokuratūros sistemoje kalba ir meninės instaliacijos, įrengtos prie Kauno, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų pastatų. Ryškiomis spalvomis šviečiantys, praeivius ir aplinką atspindintys šviesos takai kviečia drąsiai prieiti arčiau teisėsaugos institucijų. Šią savaitę šviečiančios instaliacijos bus įrengtos ir kituose miestuose – Vilniuje bei Klaipėdoje. Instaliacijos, kurių autorė – jaunoji menininkė Živilė Minkutė, šviečia ir prie kitų institucijų, dalyvaujančių Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų Teisingumo ir vidaus reikalų programoje: teismų, policijos bei tardymo izoliatorių pastatų.


Prie Vilniaus apylinkės prokuratūros

„Teisingumas įpareigoja mus niekada nesustoti tobulėti ginant nukentėjusiųjų teises bei viešąjį interesą. Kartu su Norvegijos partneriais įgyvendinamo projekto metu daug dėmesio skirsime baudžiamojo persekiojimo efektyvumo didinimui bei prokurorų kompetencijų stiprinimui, ypač organizuojant didelės apimties, sudėtingus finansinių-ekonominių nusikaltimų ikiteisminius tyrimus. Pandemijos metu susidurdami su nuotolinio darbo iššūkiais, taip pat atnaujinsime kompiuterinę įrangą bei tobulinsime prokuratūros naudojamas informacines sistemas, kad darbas su jomis būtų patogesnis ne tik prokuratūros darbuotojams, bet ir ikiteisminio tyrimo institucijų pareigūnams“, – sako generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.


Prie Šiaulių apygardos prokuratūros

Šalies prokuratūra šį projektą įgyvendina kartu su partneriu – Norvegijos ekonominių nusikaltimų ir nusikaltimų aplinkai prokuratūra (Økokrim). Projekto įgyvendinimo priežiūrą vykdo Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). 

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius