lt
en
lt
en

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl, įtariama, neapykantos kalbos

Vilniaus apylinkės prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl, įtariama, viešo kurstymo smurtauti ir fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiais asmenimis dėl jų tautybės ir kalbos (pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d.).

Ikiteisminio tyrimo metu bus vertinama, ar nebuvo padaryta nusikalstama veika dėl š. m. rugsėjo 13 d. viename socialiniame tinkle patalpinto vaizdo įrašo, kuriame, įtariama, užfiksuota A. R. neapykantos kalba, kuri galėjo būti nukreipta prieš žmonių grupę ar jai priklausančius asmenis dėl jų tautybės ir kalbos.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas išnagrinėjus ir įvertinus aštuonių asmenų skundus bei aplinkybių patikslinimo metu surinktą medžiagą.

Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams, tyrimą organizuos ir kontroliuos Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

AKTUALU PRANEŠĖJAMS
PRANEŠĖJŲ APSAUGA

Renginių kalendorius

2026 m. birželio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5