lt
en
lt
en

Teisiamųjų suole – mokesčių vengusi ir per 213 tūkst. eurų galėjusi pasisavinti pora

Asociatyvi nuotrauka iš Pixabay.com

Sutuoktinių pora siunčiama į teismą dėl galimai pasisavintų daugiau kaip 213 tūkst. eurų bei nesumokėtų mokesčių valstybei. Tokį sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė po Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo.

Klaipėdos rajone gyvenanti pora valdė į Švediją darbuotojus atrenkančią bendrovę, kurios direktorė buvo žmona, o sutuoktinis – vienintelis akcininkas ir faktinis vadovas, vėliau ėjęs ir direktoriaus, kasininko pareigas. Faktinio vadovo ir direktorės žinioje buvo visa įmonės apskaita ir piniginės lėšos. Pora, galimai norėdama pasipelnyti ir nemokėti mokesčių valstybei, ėmėsi gudraus plano – į įmonės apskaitą galimai įtraukė sąskaitas faktūras, gautas iš Danijos bei Vokietijos įmonių už tariamai suteiktas paslaugas, nors FNTT pareigūnų surinkti duomenys rodo, kad verslo ryšių su šiose šalyse veikusiomis bendrovėmis įmonė neturėjo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, faktinis vadovas, veikdamas kartu su žmona, į įmonės apskaitą įtraukė 74 galimai netikras sąskaitas ir pinigų priėmimo kvitus iš Danijoje registruotos bendrovės, iš Vokietijoje registruotos bendrovės tariamai gauta 51 sąskaita, sandoriai neva vyko atsiskaitant grynaisiais pinigais. Sąskaitose būdavo nurodyta, kad prašoma sumokėti už statyboms reikalingų įrankių, statybinės autotechnikos nuomą, darbininkams suteiktų gyvenamųjų patalpų nuomą, kitas paslaugas, nors, įtariama, tokių paslaugų kaltinamieji neužsakinėjo.

Pareigūnai skaičiuoja, kad taip veikdami sutuoktiniai galėjo pasisavinti per 213 tūkst. eurų, taip pat išvengti ir valstybei nesumokėti beveik 37 tūkst. eurų pelno mokesčio. Galimai pasisavinti pinigai buvo panaudoti žemės sklypų Klaipėdos rajone įsigijimui, sklypai buvo registruoti kaip sutuoktinių asmeninė nuosavybė.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vida Skalauskienė. Ikiteisminio tyrimo metu buvo laikinai apribotos nuosavybės teisės turtui, kurio vertė siekia pusę milijono eurų.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų. Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – ketveri metai nelaisvės.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius