lt
en
lt
en

Paskyrus N. V. kardomąją priemonę, paskelbta apie ikiteisminio tyrimo pabaigą

Šiandien Kauno apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymą skirti suėmimą 2 mėnesiams prieš dvi dienas iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą grąžintai įtariamajai N. V.

Atsižvelgdamas į tai, kad vakar įtariamoji buvo apklausta ir tuo buvo baigtas šiam ikiteisminiam tyrimui būtinų duomenų rinkimas, Kauno apygardos prokuroras Darius Jakutis priėmė sprendimą paskelbti apie ikiteisminio tyrimo pabaigą. Baigus tyrimą proceso dalyviai informuojami apie jų teisę susipažinti su visa ikiteisminio tyrimo medžiaga per prokuroro nustatytą terminą. Šiuo metu nustatyta, kad susipažinimas su bylos medžiaga turėtų baigtis iki lapkričio 21 d.

Šiame ikiteisminiame tyrime N. V. yra įtariama pagal keturis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (LR BK 231 str. 1 d.), dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (LR BK 245 str.), dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo (LR BK 140 str. 1 d.), dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (LR BK 286 str.).

Įtariamosios N. V. paieška Lietuvoje prokuroro nutarimu buvo paskelbta 2013 m. gegužę. 2014 m. rudenį teismas patenkino prokuratūros prašymą skirti N. V. griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Taip pat tuo metu buvo priimtas nutarimas sujungti į vieną ikiteisminį tyrimą iki to skirtingose šalies prokuratūrose kontroliuotus ir organizuotus ikiteisminius tyrimus, kuriuose N. V. buvo pareikšti įtarimai įvairių nusikalstamų veikų padarymu bei priimti sprendimai dėl tarptautinių teisinių procedūrų. 2016 m. pradžioje buvo pranešta apie tai, kad Lietuvos prokuratūros prašymą perduoti N. V. Lietuvai JAV Teisingumo departamentas pripažino tinkamu ir vykdytinu. 2018 m. pradžioje N. V. buvo sulaikyta Čikagoje. Nuo sulaikymo dienos iki jos perdavimo pagal Lietuvos prokuratūros pateiktą ekstradicijos prašymą JAV jai buvo taikoma kardomoji priemonė – suėmimas. Į Lietuvą N. V. buvo atvežta lapkričio 6 d.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. liepos
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2