lt
en
lt
en

Generalinė prokuratūra: Lietuvos įmonės nepažeidė tarptautinių sankcijų laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai, įvertinę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau - FNTT) pareigūnų surinktus duomenis, tyrimui svarbią kitą informaciją, nenustatė faktinių duomenų apie tai, kad kelios Lietuvos įmonės vykdo veiklą Krymo pusiasalyje, pažeisdamos Europos Sąjungos sankcijas, numatytas 2014 m. birželio 23 d. ES Tarybos reglamente dėl ribojamų priemonių atsakant į neteisėtą Krymo ir Sevastopolio prijungimą, todėl priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 m. vasarą gavus Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos informaciją apie galimą Lietuvos įmonių Rusijos Federacijai taikomų sankcijų režimo pažeidimą. Jo metu buvo tiriamos trijų Lietuvos įmonių veiklos. Siekiant patikrinti Lietuvos Respublikoje surinktus duomenis, su teisinės pagalbos prašymu buvo kreiptasi į Ukrainos Respublikos teisėsaugos institucijas.
Baudžiamojo kodekso 1231 straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę už Lietuvos Respublikoje įgyvendinamų tarptautinių sankcijų pažeidimą, jei dėl to padaryta didelė žala Lietuvos Respublikos interesams.
„Vertinant ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis bendrai, matyti, kad nei viena iš ikiteisminiame tyrime minimų bendrovių neužsiėmė Krymo ar Sevastopolio kilmės prekių importu į Europos Sąjungą, taip pat neužsiėmė transporto, telekomunikacijų, energetikos, naftos, dujų ir mineralinių išteklių žvalgybos prekių ir technologijų pardavimu, tiekimu, eksportu, finansinės ar techninės paramos šiems sektoriams teikimu, neteikė paslaugų, susijusių su turizmu, ir pan. Bendrovių, dėl kurių buvo atliktas ikiteisminis tyrimas, veiksmai buvo susiję ne su užsienio investicijomis Kryme arba Sevastopolyje, o į iki okupacijos regione turėto savo turto išsaugojimą arba jo išvedimą iš aneksuotos teritorijos rinkos“, - rašome prokuroro priimtame nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą.
Generalinė prokuratūra dėl vienos Lietuvos įmonės veiklos Krymo pusiasalyje medžiagą perdavė FNTT spręsti klausimą, ar nepadarytas administracinis pažeidimas, numatytas Administracinių nusižengimo kodekso 515 straipsnyje (tarptautinių sankcijų pažeidimas).
Ikiteisminį tyrimą atliko FNTT pareigūnai, ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros prokurorai.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius

2020 m. vasario
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1