lt
en
lt
en

Korupciniais nusikaltimais kaltinami buvęs teisėjas ir kaltinamasis dėl prekybos žmonėmis

Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti dar vieną baudžiamąją bylą, atskirtą iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis. Joje G. V. ir buvęs Regionų apygardos administracinio teismo teisėjas G. Č.  kaltinami dėl galimos prekybos poveikiu (pagal Baudžiamojo kodekso 226 str. 4 d. ir 3 d.) siekiant paveikti Kauno apygardos teismo teisėją.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis G. V. galimai ne kartą tarėsi, planavo bei derino su advokatu D. Z. kaip galėtų pasiūlyti, pažadėti, susitarti duoti ir vėliau davė 17 tūkst. Eur kyšį, kad šis, pasinaudodamas savo pažintimis ir kita tikėtina įtaka, paveiktų Kauno apygardos teismo teisėją, nagrinėsiantį kaltinamojo G. V. baudžiamąją bylą. Buvo siekiama, kad teisėjas priimtų G. V. palankų sprendimą, t. y.  atidėtų paskirtos laisvės atėmimo vykdymą.

Paveikti Kauno apygardos teismo teisėją buvo siekiama per kaltinamąjį buvusį teisėją G. Č. Ikiteisminio tyrimo surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad G. Č. pažadėjo paveikti minimą teisėją.

Tai jau 12-oji iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduodama baudžiamoji byla. Teismams perduotose nagrinėti baudžiamosiose bylose 6 asmenys jau yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos. Du asmenys, aktyviai padėję atskleisti organizuotų grupių narių padarytas nusikalstamas veikas, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, dar vienas asmuo, bendradarbiavęs su teisėsaugos pareigūnais, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šiuo metu Panevėžio ir Šiaulių apygardų teismuose nagrinėjamos 4 baudžiamosios bylos.

Ikiteisminį tyrimą teismui perduotoje byloje atliko teisėsaugos institucijų tyrimo grupė, kurią sudarė Specialiųjų tyrimų tarnybos bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro, apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybų pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius