lt
en
lt
en

Už svetimo turto pasisavinimą apgaule bus teisiami trys asmenys

Asociatyvi nuotrauka iš Pixabay.com
Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 16 kartų teistas 46 metų klaipėdietis, šiuo metu atliekantis įkalinimo bausmę, vieną kartą teista 53 metų Šiaulių rajono gyventoja ir 7 kartus teistas 38 metų Molėtų rajono gyventojas yra kaltinami svetimo turto pasisavinimu apgaule. Dviems iš jų yra pareikšti kaltinimai ir veikus organizuotoje grupėje siekiant sukčiaujant įgyti svetimą turtą.
 
Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras.
 
Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, kad 2019 m. klaipėdietis ir Šiaulių rajono gyventoja, veikdami organizuotoje grupėje, galimai pagrobė asmens dokumentą, kurį vėliau panaudojo bandydami Šiauliuose, Plungėje ir Klaipėdoje išsimokėtinai pasiimti telefonus ir kitą įrangą. Kai kuriais atvejais nusikalstama veika nebuvo baigta vykdyti mobiliųjų telefonų salonų darbuotojams atsisakius sudaryti sutartis. Įtariama, kad kaltinamiesiems pavyko su pagrobtu dokumentu sudaryti kelias sutartis ir sukčiaujant įsigyti telefonus Šiauliuose bei Plungėje. Kaip įtariama, apgaulės būdu įsigytų telefonų vertė siekė daugiau nei 1 tūkst. eurų. Pareigūnų surinktais duomenimis, kaltinamasis klaipėdietis pasikėsino apgaule įgyti svetimą turtą ir veikdamas vienas – melagingai prisistatęs ne savo vardu ir padiktavęs kitų asmenų duomenis, jis norėjo įsigyti mobiliuosius telefonus, kurių vertė siekė daugiau nei 5 tūkst. eurų. Vyrui pareikšti kaltinimai ir dėl svetimos banko kortelės panaudojimo bei svetimų pinigų pasisavinimu apgaulės būdu.
 
Tyrimo duomenimis, minėti du kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje, taip pat kėsinosi apgaulės būdu įgyti butą Šiauliuose. Manoma, kad auka buvo įtikinta, jog vyras neva yra verslininkas, o moteris – nekilnojamojo turto agentė. Nusikalstamos veikos nepavyko įgyvendinti paaiškėjus, kad moters butas yra įkeistas bankui. Tokiu būdu galimai buvo pasikėsinta apgaulės būdu įgyti daugiau nei 12 tūkst. eurų vertės svetimą turtą. Įtariama, kad kaltinamiesiems pavyko apgaulės būdu įgyti kitos moters butą Šiauliuose, kurio vertė siekia 8 tūkst. eurų.
 
Trečiasis kaltinamasis, Molėtų rajono gyventojas, bus taip pat teisiamas dėl galimai apgaulės būdu įgyto svetimo turto. Manoma, kad kaltinamasis kaunietės paprašė nupirkti jam ir jo draugui telefonus, žadėdamas grąžinti už juos pinigus. Įtariama, kad moteriai įsigijus telefonus, kurių vertė siekė beveik 3 tūkst. eurų, kaltinamasis juos paėmė, tačiau pinigų negrąžino. Vyras šios moters vardu galimai bandė išsimokėtinai įsigyti dar du telefonus, kurių vertė siekia daugiau nei 2 tūkst. eurų, tačiau nesėkmingai. Vyras taip pat kaltinamas ir apgaulės būdu įgijęs moters pinigus – 1 600 eurų.
 
Netrukus į teisiamųjų suolą sėsiantys vyrai savo kaltę pripažino tik iš dalies, o moteris kaltės nepripažįsta.
 
Baudžiamasis kodeksas už nusikalstamas veikas, kuriomis kaltinami minėti asmenys, numato viešuosius darbus, baudas arba areštą, taip pat – laisvės atėmimą nuo 6 iki 8 metų.
 
Byla perduota Šiaulių apylinkės teismui.

NAUJIENOS

 

SKELBIANT INFORMACIJĄ, 
BŪTINA LAIKYTIS 
NEKALTUMO PREZUMPCIJOS
PRINCIPO
__________________________________

CITUOJANT PRANEŠIMĄ,
PRAŠOME NURODYTI 
INFORMACIJOS ŠALTINĮ.

 

Renginių kalendorius